IQ Products

HIT Alert - Rozpoznawanie małopłytkowości poheparynowej

Zdjęcie HIT Alert

Kompletny standaryzowany produkt wysokiej jakości do rozpoznawania HIT

Pierwszy test czynnościowy do rozpoznawania HIT u pacjentów chirurgicznych przy zastosowaniu cytometrii przepływowej, o ponad 10-letnim doświadczeniu klinicznym.


Charakterystyka


Informacje ogólne

Małopłytkowość poheparynowa (heparin-induced thrombocytopenia - HIT) to powikłanie o podłożu immunologicznym i ostrym przebiegu, które wiąże się z wysokim ryzykiem wystąpienia zakrzepicy zagrażającej życiu. Małopłytkowość poheparynowa spowodowana jest powstawaniem przeciwciał aktywujących trombocyty w obecności heparyny (pod wpływem kompleksu heparyny i czynnika płytkowego czwartego (HPF-4)). Rozpoznanie przeciwciał HPF-4 w badaniu laboratoryjnym jest niezwykle istotne. Pierwsze przeciwciała pojawiają się po upływie co najmniej 5 dni od podania heparyny. Reakcję immunologiczną na dawkę heparyny można zaobserwować w ciągu kilku minut lub godzin u pacjentów, którzy zdążyli wytworzyć przeciwciała HPF-4 w odpowiedzi na wcześniejsze podanie heparyny. Ryzyko wystąpienia małopłytkowości poheparynowej (HIT) o podłożu immunologicznym zależy od rodzaju heparyny (podanie heparyny niefrakcjonowanej wiąże się z wyższym ryzykiem w porównaniu z heparyną o niskiej masie cząsteczkowej) i populacji chorych.

Typowym objawem małopłytkowości poheparynowej (HIT) jest drastyczny spadek (>50%) liczby płytek krwi, któremu może towarzyszyć zakrzepica. Inne możliwe objawy to współwystępujące reakcje: od typowych reakcji alergicznych, po zmiany chorobowe i martwicę. Rozpoznanie małopłytkowości poheparynowej jest trudne z uwagi na niespecyficzne objawy. Zarówno testy na przeciwciała, jak i testy aktywności wyróżniają się wysoką czułością, niemniej jednak testy aktywności wykazują wyższą specyficzność diagnostyczną w klinicznych przypadkach HIT. W diagnozie małopłytkowości poheparynowej należy zawsze uwzględnić zarówno objawy kliniczne, jak i wyniki (najlepiej dwóch różnych) badań laboratoryjnych. Testy laboratoryjne w kierunku HIT różnią się pod względem korelacji z kliniczną postacią małopłytkowości poheparynowej. Każde z badań dostarcza innych informacji. W związku z niedawną aktualizacją wytycznych American College of Chest Physicians (ACCP) w zakresie badań diagnostycznych w kierunku małopłytkowości poheparynowej, istnieje konieczność stosowania skuteczniejszych testów laboratoryjnych.


Szczegółowe dane o produkcie

ProduktOpisWielkość testuKod produktu
HIT Alert
RUO*
Pełny zestaw do diagnozy małopłytkowości poheparynowej (HIT)25 testówIQP-369

* RUO - Wyłącznie do badań naukowych

Adres

ul. Rubież 46

61-612 Poznań

E-mail

unimarket@home.pl

Telefon

kom. +48 606 60 90 99

tel. (061) 82 20 450

Fax

(061) 82 20 440

Wyłączny przedstawiciel

Logo PolysciencesJesteśmy wyłącznym przedstawicielem na Polskę firmy Polysciences Europe GmbH .

Partnerzy

Oferujemy szeroką gamę produktów naszych renomowanych partnerów.

Logo IQ ProductsLogo ServaLogo BachemLogo DuchefaLogo Ted PellaLogo Grupa Mäder